TAIYO YUDEN EMF105B7104MVHF
Mfr. Part # :
EMF105B7104MVHF
Description
CAP, MLCC, 0402/1005, 16V, X7R,
DataSheet
EMF105B7104MVHF PDF
Price is not available, please RFQ
EMF105B7104MVHF Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:16V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.022" (0.55mm)