Holy Stone Enterprise SCC2211N102J602TG
Manufacturer :
Holy Stone Enterprise
Mfr. Part # :
SCC2211N102J602TG
Description
CAP CER 1000PF 250VAC C0G/NPO 22
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SCC2211N102J602TG PDF
Price is not available, please RFQ
SCC2211N102J602TG Tech Specifications
  • Series:SCC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1000 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:250VAC
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:X1, Y2
  • Applications:Safety
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2211 (5728 Metric)
  • Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.118" (3.00mm)