TAIYO YUDEN TMK212BJ224KGHT
Mfr. Part # :
TMK212BJ224KGHT
Description
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0805
DataSheet
TMK212BJ224KGHT PDF
Price is not available, please RFQ
TMK212BJ224KGHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.22 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.053" (1.35mm)