TAIYO YUDEN JMK105BJ224MH-R
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
JMK105BJ224MH-R
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
JMK105BJ224MH-R PDF
Price is not available, please RFQ
JMK105BJ224MH-R Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.006" (0.15mm)