TAIYO YUDEN HMJ325B7473MNHT
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
HMJ325B7473MNHT
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HMJ325B7473MNHT PDF
Price is not available, please RFQ
HMJ325B7473MNHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.047 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Soft Termination
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.083" (2.10mm)