TAIYO YUDEN UMF316B7474MLHT
Mfr. Part # :
UMF316B7474MLHT
Description
CAP, MLCC, 1206/3216, 50V, X7R,
DataSheet
UMF316B7474MLHT PDF
Price is not available, please RFQ
UMF316B7474MLHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.47 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)