TAIYO YUDEN LMK325BJ475KD-T
Mfr. Part # :
LMK325BJ475KD-T
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210
DataSheet
LMK325BJ475KD-T PDF
Price is not available, please RFQ
LMK325BJ475KD-T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.037" (0.95mm)