TAIYO YUDEN QMK212B7682MGHT
Mfr. Part # :
QMK212B7682MGHT
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
DataSheet
QMK212B7682MGHT PDF
Price is not available, please RFQ
QMK212B7682MGHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:6800 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.053" (1.35mm)