TAIYO YUDEN SMK432B7683KMHT
Mfr. Part # :
SMK432B7683KMHT
Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812
DataSheet
SMK432B7683KMHT PDF
Price is not available, please RFQ
SMK432B7683KMHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.068 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:630V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.106" (2.70mm)