TAIYO YUDEN LMK325BJ226MMHP
Mfr. Part # :
LMK325BJ226MMHP
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
DataSheet
LMK325BJ226MMHP PDF
Price is not available, please RFQ
LMK325BJ226MMHP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.106" (2.70mm)