NOVACAP 1812D562J101KHT
Mfr. Part # :
1812D562J101KHT
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 1812
DataSheet
1812D562J101KHT PDF
Price is not available, please RFQ
1812D562J101KHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:5600 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)