TAIYO YUDEN UMK316ABJ475KD-T
Mfr. Part # :
UMK316ABJ475KD-T
Description
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
DataSheet
UMK316ABJ475KD-T PDF
Price is not available, please RFQ
UMK316ABJ475KD-T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.037" (0.95mm)