TAIYO YUDEN HMK432BJ105KM-T
Mfr. Part # :
HMK432BJ105KM-T
Description
CAP CER 1UF 100V X5R 1812
DataSheet
HMK432BJ105KM-T PDF
Price is not available, please RFQ
HMK432BJ105KM-T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.106" (2.70mm)