TAIYO YUDEN UMK105CG391JV-F
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
UMK105CG391JV-F
Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
UMK105CG391JV-F PDF
Price is not available, please RFQ
UMK105CG391JV-F Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:390 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.022" (0.55mm)