NOVACAP 3530N470J602LE
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
3530N470J602LE
Description
CAP CER 47PF 6KV C0G/NP0 RAD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
3530N470J602LE PDF
Price is not available, please RFQ
3530N470J602LE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:47 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:6000V (6kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Size / Dimension:0.500" L x 0.350" W (12.70mm x 8.89mm)
  • Height - Seated (Max):0.575" (14.60mm)
  • Thickness (Max):-
  • Lead Spacing:0.380" (9.65mm)