NOVACAP 0805B103J500N
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
0805B103J500N
Description
CAP CER
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
0805B103J500N PDF
Price is not available, please RFQ
0805B103J500N Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10000 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:Bypass, Decoupling
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.054" (1.37mm)