NOVACAP 0805D270J102KHT
Mfr. Part # :
0805D270J102KHT
Description
CAP CER 27PF 1KV C0G/NP0 0805
DataSheet
0805D270J102KHT PDF
Price is not available, please RFQ
0805D270J102KHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:27 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.054" (1.37mm)