Frontier Electronics 0603H500N910FCT
Mfr. Part # :
0603H500N910FCT
Description
CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0603
DataSheet
0603H500N910FCT PDF
Price is not available, please RFQ
0603H500N910FCT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:91 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.034" (0.87mm)