NOVACAP RF2525B473K251KX145T
Mfr. Part # :
RF2525B473K251KX145T
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 2525
DataSheet
RF2525B473K251KX145T PDF
Price is not available, please RFQ
RF2525B473K251KX145T Tech Specifications
  • Series:RF
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.047 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:2525 (6464 Metric)
  • Size / Dimension:0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.165" (4.19mm)