NOVACAP C04UL0R1B-6SN-X0T
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
C04UL0R1B-6SN-X0T
Description
CAP CER 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C04UL0R1B-6SN-X0T PDF
Price is not available, please RFQ
C04UL0R1B-6SN-X0T Tech Specifications
  • Series:UL
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 pF
  • Tolerance:±0.1pF
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Ultra Low ESR, Gold Flash Termination
  • Ratings:-
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)