Vishay / Vitramon VJ1111D3R9CXRAJ
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Mfr. Part # :
VJ1111D3R9CXRAJ
Description
CAP CER 3.9PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ1111D3R9CXRAJ PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1111D3R9CXRAJ Tech Specifications
  • Series:VJ QUAD HIFREQ
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:3.9 pF
  • Tolerance:±0.25pF
  • Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Q, Low Loss
  • Ratings:-
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1111 (2828 Metric)
  • Size / Dimension:0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.102" (2.59mm)