Vishay / Vitramon VJ0805D131KXXAR
Mfr. Part # :
VJ0805D131KXXAR
Description
CAP CER 130PF 25V C0G/NP0 0805
DataSheet
VJ0805D131KXXAR PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805D131KXXAR Tech Specifications
  • Series:VJ HIFREQ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:130 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Q, Low Loss
  • Ratings:-
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)