Vishay / Vitramon VJ1808A821JXGAR
Mfr. Part # :
VJ1808A821JXGAR
Description
CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 1808
DataSheet
VJ1808A821JXGAR PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1808A821JXGAR Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:820 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:1808 (4520 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)