NOVACAP 4540N820J103LE
Mfr. Part # :
4540N820J103LE
Description
CAP CER 82PF 10KV C0G/NP0 RAD
DataSheet
4540N820J103LE PDF
Price is not available, please RFQ
4540N820J103LE Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:82 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:10000V (10kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:Radial
  • Size / Dimension:0.598" L x 0.402" W (15.20mm x 10.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.676" (17.18mm)
  • Thickness (Max):-
  • Lead Spacing:0.480" (12.20mm)