Vishay / Vitramon VJ2220Y124KBCAT4X
Mfr. Part # :
VJ2220Y124KBCAT4X
Description
CAP CER 0.12UF 200V X7R 2220
DataSheet
VJ2220Y124KBCAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ2220Y124KBCAT4X Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.12 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:2220 (5750 Metric)
  • Size / Dimension:0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)