Vishay / Vitramon VJ0402D180FXXAJ
Mfr. Part # :
VJ0402D180FXXAJ
Description
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0402
DataSheet
VJ0402D180FXXAJ PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0402D180FXXAJ Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:18 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.024" (0.61mm)