Vishay / Vitramon VJ2225A822KBCAT4X
Mfr. Part # :
VJ2225A822KBCAT4X
Description
CAP CER 8200PF 200V NP0 2225
DataSheet
VJ2225A822KBCAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ2225A822KBCAT4X Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:8200 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2225 (5763 Metric)
  • Size / Dimension:0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)