Vishay / Vitramon VJ1210Y272JLEAJ32
Mfr. Part # :
VJ1210Y272JLEAJ32
Description
CAP CER 2700 PF 500V X7R 1210 PB
DataSheet
VJ1210Y272JLEAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1210Y272JLEAJ32 Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2700 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:500V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.076" (1.94mm)