Vishay / Vitramon VJ2220A123KBBAT4X
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Mfr. Part # :
VJ2220A123KBBAT4X
Description
CAP CER 0.012UF 100V NP0 2220
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ2220A123KBBAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ2220A123KBBAT4X Tech Specifications
  • Series:VJ OMD
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.012 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Soft Termination, High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:Boardflex Sensitive
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2220 (5750 Metric)
  • Size / Dimension:0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)