Vishay / Vitramon VJ0603A821FLAAJ32
Mfr. Part # :
VJ0603A821FLAAJ32
Description
CAP CER 820 PF 50V NP0(C0G) 0603
DataSheet
VJ0603A821FLAAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603A821FLAAJ32 Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:820 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.038" (0.97mm)