Vishay / Vitramon VJ0603V683MXXPW1BC
Mfr. Part # :
VJ0603V683MXXPW1BC
Description
CAP CER 0.068UF 25V Y5V 0603
DataSheet
VJ0603V683MXXPW1BC PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603V683MXXPW1BC Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.068 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:Y5V (F)
  • Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.034" (0.87mm)