Vishay / Vitramon CDR34BP362BKZRAT
Mfr. Part # :
CDR34BP362BKZRAT
Description
CAP CER 3600PF 100V 10% BP 1812
DataSheet
CDR34BP362BKZRAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR34BP362BKZRAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR34
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:3600 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BP
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:R (0.01%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.059" (1.50mm)