Vishay / Vitramon VJ0603Y183JLBAJ32
Mfr. Part # :
VJ0603Y183JLBAJ32
Description
CAP CER 18000 PF 100V X7R 0603 P
DataSheet
VJ0603Y183JLBAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603Y183JLBAJ32 Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.018 µF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.038" (0.97mm)