Vishay / Vitramon CDR02BP221BKZPAT
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Mfr. Part # :
CDR02BP221BKZPAT
Description
CAP CER 220PF 100V 10% BP 1805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CDR02BP221BKZPAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR02BP221BKZPAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR02
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:220 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BP
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:P (0.1%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1805 (4512 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.055" (1.40mm)