Vishay / Vitramon VJ1206A472FLAAJ32
Mfr. Part # :
VJ1206A472FLAAJ32
Description
CAP CER 4700 PF 50V NP0(C0G) 120
DataSheet
VJ1206A472FLAAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1206A472FLAAJ32 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4700 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.067" (1.70mm)