Vishay / Vitramon HV1825Y392MXHATHV
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Mfr. Part # :
HV1825Y392MXHATHV
Description
CAP CER 3900PF 3KV X7R 1825
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HV1825Y392MXHATHV PDF
Price is not available, please RFQ
HV1825Y392MXHATHV Tech Specifications
  • Series:HV
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:3900 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:3000V (3kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1825 (4564 Metric)
  • Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.106" (2.70mm)