Vishay / Vitramon VJ1812A121JBGAT4X
Mfr. Part # :
VJ1812A121JBGAT4X
Description
CAP CER 120PF 1KV NP0 1812
DataSheet
VJ1812A121JBGAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1812A121JBGAT4X Tech Specifications
  • Series:VJ OMD
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:120 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Soft Termination, High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:Boardflex Sensitive
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)