Vishay / Vitramon VJ0603D8R2DXAAJ
Mfr. Part # :
VJ0603D8R2DXAAJ
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0603
DataSheet
VJ0603D8R2DXAAJ PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603D8R2DXAAJ Tech Specifications
  • Series:VJ HIFREQ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:8.2 pF
  • Tolerance:±0.5pF
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Q, Low Loss
  • Ratings:-
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.037" (0.94mm)