Vishay / Vitramon CDR33BX183BMZRAT
Mfr. Part # :
CDR33BX183BMZRAT
Description
CAP CER 0.018UF 100V 20% BX 1210
DataSheet
CDR33BX183BMZRAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR33BX183BMZRAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR33
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.018 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BX
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:R (0.01%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.049" (1.25mm)