Vishay / Vitramon CDR33BP152BFZPAT
Mfr. Part # :
CDR33BP152BFZPAT
Description
CAP CER 1500PF 100V 1% BP 1210
DataSheet
CDR33BP152BFZPAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR33BP152BFZPAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR33
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1500 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BP
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:P (0.1%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.049" (1.25mm)