Vishay / Vitramon VJ1206A4R7CXBCW1BC
Mfr. Part # :
VJ1206A4R7CXBCW1BC
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 1206
DataSheet
VJ1206A4R7CXBCW1BC PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1206A4R7CXBCW1BC Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 pF
  • Tolerance:±0.25pF
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.90mm)