Vishay / Vitramon CDR32BX153BKZRAT
Mfr. Part # :
CDR32BX153BKZRAT
Description
CAP CER 0.015UF 100V 10% BX 1206
DataSheet
CDR32BX153BKZRAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR32BX153BKZRAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR32
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.015 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BX
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:R (0.01%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.051" (1.30mm)