Vishay / Vitramon CDR35BP133AJZPAT
Mfr. Part # :
CDR35BP133AJZPAT
Description
CAP CER 0.013UF 50V 5% BP 1825
DataSheet
CDR35BP133AJZPAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR35BP133AJZPAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR35
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.013 µF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:BP
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:P (0.1%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1825 (4564 Metric)
  • Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.059" (1.50mm)