Vishay / Vitramon VJ0805A6R8CLBAJ32
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Mfr. Part # :
VJ0805A6R8CLBAJ32
Description
CAP CER 6.8 PF 100V NP0(C0G) 080
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ0805A6R8CLBAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805A6R8CLBAJ32 Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:6.8 pF
  • Tolerance:±0.25pF
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)