Vishay / Vitramon VJ1210Y824MLAAJ32
Mfr. Part # :
VJ1210Y824MLAAJ32
Description
CAP CER 820000 PF 50V X7R 1210 P
DataSheet
VJ1210Y824MLAAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1210Y824MLAAJ32 Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.82 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.076" (1.94mm)