Vishay / Vitramon VJ1210Y682MXGAT5Z
Mfr. Part # :
VJ1210Y682MXGAT5Z
Description
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1210
DataSheet
VJ1210Y682MXGAT5Z PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1210Y682MXGAT5Z Tech Specifications
  • Series:VJ HVArc Guard™
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:6800 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.067" (1.70mm)