Vishay / Vitramon VJ0603A331FXXAC
Mfr. Part # :
VJ0603A331FXXAC
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 0603
DataSheet
VJ0603A331FXXAC PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603A331FXXAC Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:330 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.038" (0.97mm)