Vishay / Vitramon VJ0805A2R2CLCAJ32
Mfr. Part # :
VJ0805A2R2CLCAJ32
Description
CAP CER 2.2 PF 200V NP0(C0G) 080
DataSheet
VJ0805A2R2CLCAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805A2R2CLCAJ32 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2.2 pF
  • Tolerance:±0.25pF
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)