Vishay / Vitramon VJ0603Y333KLJAJ32
Mfr. Part # :
VJ0603Y333KLJAJ32
Description
CAP CER 33000 PF 16V X7R 0603 PB
DataSheet
VJ0603Y333KLJAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603Y333KLJAJ32 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.033 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:16V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.038" (0.97mm)