Vishay / Vitramon VJ1808Y103KBGAT4X
Mfr. Part # :
VJ1808Y103KBGAT4X
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808
DataSheet
VJ1808Y103KBGAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1808Y103KBGAT4X Tech Specifications
  • Series:VJ OMD
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10000 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Soft Termination, High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:Boardflex Sensitive
  • Package / Case:1808 (4520 Metric)
  • Size / Dimension:0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)